Güncel Blog Sitesi – Nekobuta

Botox Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Written on September 13, 2018   By   in Estetik

Botox fiyatları, genellikle çözeltinin yurtdışından ithal edilmesinden kaynaklı olarak dövize endeksli bir şekilde belirlenmektedir. Botox maliyetlerini belirleyen önemli faktörlerden birisi de botox yapan hekimin uzmanlığıdır. İzmir botox merkezi yerlerini internetten arattırdığımda  genellikle daha önce botox uygulamaları yapan hekimlerin tedavilerinden sonra belirlenen fiyatlarda belirli şeylere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Botox yaptırarak daha genç görünüme kavuşmak ve kırışıklıklarından kurtulmak isteyen kişiler, botox uygulamalarının düzenli olarak yaptırılması gerektiğini bilmelidir. Bunun için botoks fiyatlarının belirlenmesi için önemli olan faktörler arasında düzenli olarak yaptırılması gereken bir tedavi olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Bunların yanı sıra botox uygulamalarının fiyatlarındaki değişiklikler ise cilt analizinden sonra belirlenmektedir. Genellikle cildin kırışıklık düzeyi, uygulanması gereken alanın analizi, kaç ünite botox uygulamasının gerektiği gibi etkenler botox fiyatlarını belirlemektedir.

Botox İle İlgili Önemli Bilgiler

Botox yapılmadan önce kişilerin ciltleri analiz edilmektedir. Botox uygulamasının yapılacağı bölge analiz edildikten sonra kırışıklık düzeyi belirlenmekte ve kaç ünite uygulama yapılacağı tespit edilmektedir. Bunun sonrasında kişilere botox fiyatları ile ilgili bilgi verilmekte ve uygulamaya başlanmaktadır.

Genellikle kişilerin alın çizgisi, kaş arası, kaz ayakları, boyun çizgileri ce dudak çizgilerine botox uygulaması yaptırdığı bilinse de fiyatlar kişinin cilt tipine ve kırışıklık düzeyine göre değişiklik göstermektedir . Çoğu kişi botox uygulamalarının 30 yaşından sonra yapıldığını düşünse de günümüzde estetik görünümüne önem veren herkesin botox tedavisinden yararlandığını bilinmektedir. 20’li yaşların başında deri ve cilt türünden kaynaklı olarak kırışıklıkları oluşmaya başlayan kişilerin mimik tedavisi ile kaslara enjekte edilen botox ile kırışıklıklarından kurtulduğu bilinmektedir.

Botox Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Botox uygulaması yapılmadan önce kişilerin ciltleri dezenfektan solüsyon ile temizlenmektedir. Bunun sonrasında botox uygulamasına geçilmektedir.  Botox yaptırırken kişiler herhangi bir acı ve ağrı hissetmemektedir. Bunun nedeni ise enjekte edilen iğnelerin ince uçlu olmasından kaynaklanmaktadır. Kişilere tedavinin uygulanma süresi cilt yapısına göre 10-20 dk arasında sürmektedir. Uygulama sonrasında kişilerin günlük yaşamına dönebileceği bilinse de tedaviden çıkan hastaların kuaför, sauna, spor aktivitelerinden 1 hafta süre ile uzak durması önerilmektedir. Bunun yanı sıra kişiler uygulama yapıldığı ilk gün uyuma pozisyonlarına dikkat etmelidir. Genellikle hastaların yüz üstü uyumamaya özen göstermeleri gerekmektedir. Günümüzde uygun botoks fiyatları ile sizler de daha estetik bir görünüme kavuşabilir ve botox mucizesini 5-7 gün arasında cildinizde hissedebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *