Güncel Blog Sitesi – Nekobuta

Göğüs Dikleştirme Estetiği

Written on October 26, 2018   By   in Estetik

Göğüs dikleştirme estetiği, zamanla görünümünü, sıklığını veya dinamik şeklini kaybeden göğüslerin dikleştirilmesi ve daha güzel durması için yapılan göğüs estetiği türüdür. Yaşlanmaya bağlı olarak oluşabilecek göğüs sarkması; yer çekimi, ağır diyetler, kilo kaybı, emzirme ve hamilelik gibi etkenlerden dolayı da sarkabilmektedir.

Genel olarak meme büyüklüğü ile ilgili bir problemi olmayan fakat göğüslerinin sarkık olmasından dolayı rahatsız olan hastalar bir estetik ve plastik cerrah uzmanı ile yaptığı görüşmelerden ve olduğu muayenelerden sonra meme dikleştirme operasyonu olma kararı alabilmektedir. Göğüs estetiğinin her konusuyla ilgili bilgi almak isteyen kişiler Estetiks internet sitesini ziyaret edebileceği gibi Prof. Dr. Ufak Bilkay tarafından verilen bilgilerle oluşturduğumuz bu yazıdan da bilgi alabilmektedir.

Göğüs Dikleştirme Estetiği Öncesinde Doktor Görüşmesi

Göğüs dikleştirme estetiği olmak isteyen kişiler ameliyat kararı alabilmek için operasyon öncesinde estetik ve plastik cerrahi alanında uzman bir doktor ile görüşme yapmalıdır. Bu görüşme hasta ve doktorun birbirini tanıması için ve hastanın göğüs bölgesindeki şikayetlerini anlatması için önemlidir. Genellikle operasyon öncesi görüşmelerde hasta operasyondan beklentilerini paylaştıktan sonra meme büyüklüğü, memenin şekli ve meme ucunun yeni yeri ile ilgili bir konuşma yapılır. Kişi bu esnada herhangi bir kronik rahatsızlığı varsa ameliyatın işleyişinde problem yaşamamak için doktoruna belirtmelidir. Hasta kendi isteklerini anlattıktan sonra ilk görüşmede doktor tarafından bilgiler verilir. Bu bilgiler sonrasında hasta ameliyat kararı almakta veya almamaktadır.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatları Öncesinde Yapılması Gerekenler

Göğüs dikleştirme estetiği olacak kişiler için bir göğüs tasarımı yapılmaktadır. 3D cihazlarla yapılan bu tasarımlar sonrasında hasta belirli yerlerin düzeltilmesini talep edebilmektedir. Estetik kararı alan hastalar ameliyat öncesinde belirli şeylere uymak zorundadır;

  • Göğüs dikleştirme estetiği olacak hasta 40 yaşının altındaysa meme ultrasonografisi çektirmelidir. Hastalar eğer 40 üzerinde ise mamografi çektirmesi gerekmektedir. Hastalar ameliyat sonrasında kendilerine yardımcı olması için bir refakatçi belirlemelidir.
  • Göğüs estetiği ameliyatı olacak hastalar ameliyattan önce kanı sıvıltma özelliği bulunan ilaçların kullanımını kesmelidir. Genellikle aspirin vb. ilaçlar kullanılıyorsa bu ilaçların içilmesi ameliyat süresinden 1 hafta önce bırakılmalıdır.
  • Estetik ameliyatı olacak hastalar, ameliyattan 6 saat öncesine kadar herhangi bir yiyecek ve içecek yememeye özen göstermelidir. Son tahlillerin yapılması ve olası durumların saptanabilmesi için hastaların ameliyat saatinden 1 saat önce hastanede olması beklenmektedir.
  • Göğüs dikleştirme estetiği olmak isteyen hastalar estetik operasyonun yürütüleceği gün hastaneye gelirken cilde zarar vermemek ve ameliyatın gelişimini engellememek için rahat kıyafetler giymeye özen göstermeli ve kesinlikle makyaj ve kozmetik ürünlerinden uzak durmalıdır.

Göğüs dikleştirme ameliyatı genellikle hastaların isteklerine göre şekilleneceği için ameliyat öncesinde tüm detaylar konuşulur ve hastalar genel anestezi altında ameliyata alınır. Ameliyat sonucunda belirli semptomların önüne geçmek ve oluşabilecek ağrı gibi şikayetleri engellemek için kişilere antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilir.

,  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *