Güncel Blog Sitesi – Nekobuta

Güneş Enerjisi Paneli Bağlatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Written on August 16, 2018   By   in Güneş Paneli

Güneş Enerjisi Paneli bağlatırken dikkat edilmesi gereken birkaç adet unsur bulunmaktadır. Kişiler bu unsurlara bağlı kalarak hareket ettikleri takdirde onay alma ve elektrik üretim süreci daha da hızlanmaktadır. Güneş enerjisinden elektrik enerjisi elde etmek için kullanılan Güneş Enerjisi Panelleri bağlatılmadan önce devlet dairelerine ve anlaşmalı elektrik tedarikçisine başvuru yapılmalı ve Lisanssız Elektrik Üretim Belgesi çıkartılmalıdır. Bunun sonrasında panel bağlanımı için Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketine başvuru yapılmalı ve onay sonucuna göre hareket edilmelidir.

1- Güneş Enerjisi Paneli Bağlatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler- Elektrik Firmaları Seçimi

Proje öncesi veya sonrasında başarılı bir şekilde elektrik üretmek istiyorsanız eğer özellikle elektrik firması seçimi yaparken özenli davranın. Genel olarak tüm proje sürecinde size yardımcı olacak olan bu firmayı seçerken;

  • Firmanın kurulum yılı ve kaç yıldır hizmet verdiği
  • Firmanın kaç adet projede çalıştığı
  • Firma elemanlarının yetiştirilmiş veya gerekli eğitimleri tamamlamış kişiler olması

Proje sürecinizin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır. Burada işlemlerinizin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için kesinlikle deneyimli ve işini yapmayı bilen bir firma ile anlaşmanız güneş enerjisi paneli bağlatırken dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında bulunmaktadır.

2- Arazi Kontrollerinizi ve Ölçümlerinizi Önceden Yaptırın

Proje başvuru aşamasında TEDAŞ kontrolünden önce yaptıracağınız arazi, hat, gerilim, kısa devre kontrollerini yaptırmanız projenin hızlı bir şekilde sonuçlanmasında etkili olacaktır. Kişiler bu aşamayı tamamlamak için anlaşmalı oldukları elektrik firması ile bağlantıya geçerek ilgili kontrollerin yaptırılmasını sağlayabilmektedir.

3- Güneş Paneli Seçimi Yaparken Dikkatli Olun

Genellikle birçok kişi güneş paneli seçerken hataya düşmektedir. Özellikle kişilerin sürekli daha fazla olanı istemesinden dolayı projelerde kullanılan güneş panelleri özensiz bir şekilde seçilmektedir. Siz siz olun güneş paneli seçerken verim, arazi yapısı ve güneşlenme süresi gibi unsurları göz ardı etmeden seçim yapım. Yapacağınız seçimde güneş panelinizin hücre sayısı, hammaddesi en çok önemli olan unsurlardır. Genellikle polikristal yapılı malzemeler piyasada uygun fiyata bulunmaktadır lakin bu paneller orta derecede verimlilik sağlamaktadır. Mono kristal paneller ise küçük alanlardan büyük enerji üretmenizi sağlamaktadır.

Kişiler güneş paneli seçimi yaparken özellikle güneşlenme süresine dikkat ettikleri takdirde polikristal panellerden de istedikleri verimi alabilmektedir. Bu yüzden gerekli panelleri satın almadan önce elektrik firmanıza danışabilir ve hangi panellerin verimlilik, güneşlenme süresi ve arazi yapısı bakımından sizlere uygun olduğunu öğrenebilirsiniz.

4- İş Güvenliği Hususlarını Göz Ardı Etmeyin

Genellikle güneş enerjisi panelleri evlerin veya apartmanların çatılarına kurulduğu için montaj için gelen kişiler yüksek yerlerde çalışmaktadır. Montaj aşaması başlamadan önce İş Güvenliği firmaları ile anlaşma yaparak yapılacak montaj esnasında iş güvenliği tedbirlerini almanız olası kazaların ve can kayıplarının önüne geçecektir. Projenizin her aşaması önemli olduğu gibi iş güvenliği politikaları ve önlemlerine dikkat etmeniz genellikle proje aşamanızın en çok önem verilmesi gereken unsurudur.

Güneş enerjisi panelleriyle ilgili daha fazlasını öğrenmek için gunesenerjisipanelleri.net sitesine bakabilirsiniz.

,  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *